راهنمای سایت

داوطلبان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی و هم‌چنین شرکت‌کنندگان درآزمون کارشناسی رسمی راه و ساختمان می‌توانند با انجام مراحل زیر از خدمات مختلف مرکز آزمون‌های آنلاین موسسه سرا استفاده نمایند:

الف- داوطلبان شرکت در آزمون نظام مهندسی (عمران و معماری)

از منوی بالای صفحه گزینه آزمون‌های نظام مهندسی را انتخاب نمایید و سپس با توجه به رشته و صلاحیت مد نظر خود، یکی از گزینه‌ها را انتخاب نمایید. اکنون چهار نوع آزمون برای شما به نمایش درخواهد آمد که هریک از آن‎‌ها را در ادامه معرفی خواهیم نمود.

  1. آزمون‌ساز داینامیک

با استفاده از این قابلیت سایت، شما می‌توانید بر اساس نیاز خود برای خود آزمون بسازید. وارد صفحه آزمون‌ساز داینامیک شوید و روی گزینه توضیحات آزمون درخواستی خود کلیک نمایید. در صفحه جدید که برای شما باز می‌شود، شما تعداد سوالات مورد نیاز خود را در هر مبحث مشخص می‌کنید و برای مباحثی هم که نیاز ندارید عدد صفر را وارد نمایید. شما میتوانید دو نوع سوال انتخاب کنید؛ سوالات تالیفی و سوالات استاندارد. سوالات تالیفی سوالاتی هستند که توسط اساتید گروه آموزشی دکتر خلوتی تدوین شده‌اند و سوالات استاندارد نیز سوالات آزمون‌های دوره‌های گذشته نظام مهندسی می‌باشد.

پس از تعیین سوالات مباحث مورد نیاز خود، گزینه خرید آزمون را انتخاب نموده و در صفحه جدید بعد از کنترل مشخصات آزمون ثبت‌شده با آزمون مد نظر خود، نسبت به پرداخت الکترونیکی اقدام نمایید.

  1. آزمون‌ساز استاندارد

آزمون‌ساز استاندارد به نوعی شبیه‌ساز آزمون نظام مهندسی است. تعداد سوالات این آزمون‌ها 60 سوال بوده که باید در مدت زمان 150 دقیقه (کاملا مشابه آزمون اصلی) پاسخ داده شوند. تعداد سوالات هر مبحث در این آزمون‌ها توسط همکاران ما در دپارتمان آزمون‌های آزمایشی موسسه سرا (با بررسی و تحلیل 7 دوره گذشته آزمون‌ها) تعیین شده‌اند.

شما در صفحه آزمون‌ساز استانداد آزمون مد نظر خود، با جدولی مواجه خواهید شد که در این جدول باید تعداد سوال تالیفی مورد نیاز خود در آن آزمون را مشخص نمایید. تعداد سوالات استاندارد به طور خودکار (بر اساس تعداد سوالات آن مبحث که توسط همکاران ما مشخص شده‌اند) و متناسب با تعداد سوال تالیفی درخواستی شما کم یا زیاد می‌گردد.

پس از انجام مراحل فوق، گزینه خرید آزمون را انتخاب نموده و در صفحه جدید بعد از کنترل مشخصات آزمون ثبت‌شده با آزمون مد نظر خود ، نسبت به پرداخت الکترونیکی اقدام نمایید.

  1. بانک سوالات آزمون‌های گذشته

در صفحه بانک سوالات آزمون‌های گذشته شما به تمامی آزمون‌های برگزار شده سازمان نظام مهندسی ساختمان دسترسی خواهید داشت. متنها با این تفاوت که می‌توانید در این آزمون‌ها شرکت نموده و بلافاصله پس از اتمام آزمون کارنامه خود را دریافت نمایید. داوطلبان تا کنون و از طریق سایت‌های مختلف مهندسی تنها می‌توانستند فایل سوالات آزمون‌های نظام مهندسی را دریافت نمایند ولی با این قابلیت قادر خواهند بود این آزمون‌ها را از خود امتحان بگیرند و در انتها عملکرد خود در آزمون را به تفکیک مبحث به مبحث مشاهده نموده و نقاط ضعف و قوت خود را مشاهده نمایند.

با توجه به رشته و صلاحیت مورد نظر خود، بر روی گزینه بانک سوالات آزمون‌های گذشته کلیک کرده و در صفحه باز شده آزمون مد نظر خود را انتخاب و شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی را آنلاین تجربه کنید.

  1. آزمون‌های میان‌دوره‌ای

داوطلبان شرکت در آزمون‌های آزمایشی موسسه سرا از طریق انتخاب این گزینه و پرداخت هزینه آزمون می‌توانند در آزمون ثبت‌نامی خود شرکت نمایند. ای عزیزان می‌توانند از منوی بالا سمت چپ سایت، ورود، و پس از آن انتخاب گزینه ثبت‌نام مشخصات خود را وارد نمایند. آزمون مورد نظر ایشان در زمان مقرر و اعلام شده قابل رویت خواهد بود. در انتهای این آزمون‌های آزمایشی علاوه بر گزارش عملکرد که به تفکیک مباحث می‌باشد، یک پاسخنامه تشریحی نیز از طریق صفحه کاربری خود دریافت می‌نمایند که پاسخ تمام سوالات با ارجاع به بندهای مباحث مقررات ملی ساختمان در آن خواهد بود.


 

ب- داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی رسمی راه و ساختان

داوطلبان شرکت در آزمون‌ کارشناسی رسمی راه و ساختمان می‌توانند از منوی بالای صفحه، گزینه آزمون‌های کارشناسی رسمی، روی آزمون مد نظر خود (قوه قضائیه و یا دادگستری) کلیک نموده و آزمون‌های آن دسته‌بندی را مشاهده نمایند و پس انتخاب آزمون و پرداخت هزینه آن، از طریق حساب کاربری خود در آزمون آنلاین شرکت نمایند.